Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
«ЗАТВЕРДЖЕНО»
Рішенням зборів суддів
Орджонікідзевського міського суду
Дніпропетровської області
від 11 вересня 2017р. № 9
Правила поведінки громадян в приміщенні
Орджонікідзевського міського суду Дніпропетровської області
Зборами суддів Орджонікідзевського міського суду Дніпропетровської області затверджено Правила поведінки громадян у Орджонікідзевському міському суді, дані правила визначають порядок проходження громадян, обов’язки відвідувачів суду, вимоги до зовнішнього вигляду відвідувачів тощо.
1. Загальні положення
1.1 Ці Правила визначають поведінку громадян в приміщенні Орджонікідзевського міського суду ( далі - суд).
1.2 Правила розроблені згідно з нормами діючого законодавства, регламентуючими відправлення правосуддя судами України, а також іншими нормативно - правовими актами з метою:
2. Визначення термінів
У цьому Положенні терміни вживаються в такому значенні:
2.1 Під будинком (або приміщенням) суду розуміється окремо розташована будівля або частина будівлі, в якому знаходяться зали для проведення судових засідань, службові кабінети для суддів та працівників апарату суду, а також інші приміщення, які необхідні для забезпечення діяльності суду (службові приміщення).
2.2 Під залом судового засідання розуміється приміщення призначене для проведення судового засідання.
2.3 Відвідувачем суду визнається будь яка фізична особа, яка тимчасово знаходиться в будівлі (приміщенні) суду, ( в т.ч. учасник судового процесу), а також у зв'язку з виконанням службових обов'язків, для якої суд не є постійним місцем роботи.
3. Заходи безпеки в суді
3.1 3 метою попередження та запобігання адміністративних правопорушень, забезпечення власної безпеки суддів, працівників апарату суду і відвідувачів:
3.2 Проходження громадян у приміщення суду здійснюється при умовах дотримання наступних вимог:
4. Порядок проходження громадян до приміщення суду
4.1 Вхід у приміщення суду здійснюється наступним чином:
4.2 До приміщення суду вільно допускаються працівники прокуратури, судді у відставці, адвокати, співробітники Служби безпеки України, МВС України, посадові особи органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, народні депутати України, а також інші працівники підприємств, установ та організацій у службових питаннях за умови пред'явлення службових посвідчень.
4.3 Отримання копій процесуальних документів, здачі заяв, скарг, клопотань, звернень, повідомлень, листів та будь - яких інших документів здійснюється через канцелярію суду.
5. Підстави відмови громадянам у проходженні до приміщення суду
5.1 Відвідування приміщення суду громадянами для процесуального спілкування з суддями та працівниками апарату суду з метою з'ясування позицій та перспектив розгляду конкретних справ, здійснення впливу на суддів та працівників апарату суду, отримання консультацій та порад у суддів та працівників апарату суду з питань здійснення правосуддя, чи правових питань є недопустимим.
5.2 Не допускається відвідування приміщення суду громадянами з ознаками алкогольного чи наркотичного сп'яніння. Неповнолітні діти віком до 16 років можуть знаходитись у приміщенні суду тільки у супроводженні близьких родичів, опікунів або педагогів (інших супроводжуючих осіб).
6. Порядок пропуску громадин до приміщення суду
6.1 Особи, які прибули для участі у судових засіданнях у якості сторін по справі, свідків, потерпілих, представників, третіх осіб допускаються у приміщення залу суду за наявності виклику суду.
6.2 Учасники судового процесу та слухачі допускаються до приміщення суду виключно на час розгляду конкретної справи. Особи, які прибули для участі у розгляді справи, та слухачі супроводжуються до зали судового засідання секретарем судового засідання чи судовим розпорядником. При цьому як учасники судового процесу, так і слухачі попереджаються секретарем судового засідання чи судовим розпорядником про необхідність покинути приміщення суду після закінчення судового засідання.
6.3 Особи, які прибули на особистий прийом до голови суду, керівника апарату суду допускаються у приміщення суду у дні та години особистого прийому.
7. Права та обов'язки відвідувачів суду
7.1 Відвідувачі суду мають право:
7.2. Відвідувачі суду зобов'язані:
7.3. В приміщеннях суду відвідувачам заборонено:
8. Правила поведінки у приміщенні суду
8.1 У випадку порушення відвідувачами встановлених у суді Правил поведінки у приміщенні суду голова суду, судді, працівники апарату суду мають право робити порушникам зауваження, а також вживати заходів до усунення (запобігання) порушень відповідно до наявних повноважень.
8.2 Порушник може бути видалений із зали судового засідання за порушення порядку після того, як суд виніс попередження.
8.3 За наявності в діях відвідувача суду ознак адміністративного правопорушення, винна особа може бути притягнута у встановленому порядку до адміністративної відповідальності за ст. 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
8.4 У випадку порушення порядку у судовому засіданні або не підпорядкування законним розпорядженням головуючого, судовий розпорядник суду має право скласти протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
8.5 У випадку навмисного знищення або пошкодження майна та інших матеріальних цінностей суду на винних осіб, у порядку, передбаченому діючим законодавством України, покладається обов'язок відшкодувати заподіяну матеріальну шкоду.
9. Прикінцеві положення
9.1 Дані Правила поведінки громадян у суді вводяться у дію з моменту їх затвердження.
9.2 Зміст Правил поведінки громадян у суді доводиться до відома громадян, які відвідують приміщення суду, шляхом розміщення на дошці об'яв суду для загального ознайомлення та на офіційному веб-сайті Орджонікідзевського міського суду.